Amasya Taşova Masaj Salonu Zulal

Ayaklar sadece yürümeye ve bedenin yükünü taşımaya yarayan organlar değillerdir. Amasya taşova masaj salonu Ayak tabanında bulunan özel noktalar tüm vücudu ilgilendirir. Ayak masaj uygulaması yani refleksolojinin tarihi yıllar önceye dayanır.

Çin’de akupunktur yapılırken ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Taşova masaj salonu Ayaklarda bulunan refleks noktalarını uygulanan masaj tekniğidir. Bu noktalara uygulanan bası yöntemleri ile sinir sistemi ve kan dolaşımı uyarılır. Bu sayede hormonal denge sağlanmış olur. Amasya taşova masaj salonu . Bel fıtığı, migren, reflü, adet ağrısı, depresyon gibi hastalıklara iyi gelir. Ayak masaj uygulaması görüldüğü gibi birbirinden farklı birçok sisteme etki eder.

Ayak bölgesinde bulunan bu özel noktalara yapılan bası ve ovma işlemi tekniğine uygun yapılıyor. Bu şekilde vücudun bazı bölgelerinde kilitlenmiş enerjiyi açarak vücudun kendi kendine iyileşmesi sağlanıyor. Bu enerji kilitlenmesi vücutta serbestçe dolaşan hayat enerjisini engelliyor. Engellenen hayat enerjisi bazı organlarda hastalıklar meydana getiriyor. Refleksolojinin temeli, enerji ve bu enerjinin serbest bir şekilde dolaşmasını sağlamaya yöneliktir. Bu konuda özellikle bu eğitimi almış kimselerin uygulayabileceği bşr tedavi yöntemidir. Her nokta bulunmalı ve eller son derece hassas olmalıdır.